wypoczynek-zakopane.pl

Gory o kazdej porze roku

Gory o kazdej porze roku

Gory o kazdej porze roku

Polskie góry doskonale nadają się zarówno na zimowy jak i letni wypoczynek. Podczas każdej z tych pór roku oferują odwiedzającym je turystom wiele rozrywek i atrakcji. Najbardziej oczywiście oblegane są podczas ferii, wakacji czy długich weekendów, ale tak jest przecież ze wszystkimi miejscami atrakcyjnymi dla turystów. Okres letni do doskonały moment na piesze wycieczki. Górskie szlaki o różnym stopniu trudności przyciągają zarówno profesjonalistów jak i amatorów. Osoby o dobrej kondycji i lubiące się porządnie zmęczyć wybierają wspinaczkę na szczyty górskie. Zakopane to doskonała baza wypadowa zarówno w wyższe, jak i niższe partie gór. Dla osób o słabej kondycji oraz rodzin z dziećmi doskonałe są szlaki prowadzące przez doliny.

W Tatrach w ten sposób spacerować można Doliną Kościeliską czy Chochołowską. Wiosna i jesień to dwie pory roku, podczas których w górach jest najmniej turystów. Przyjeżdżają tam wtedy głównie profesjonaliści chcący korzystać z uroków pustych szlaków. Trzeba pamiętać, że wiosna – nawet ta późna, to dosyć niebezpieczna pora roku na górskie wycieczki. Osoby nieprzygotowane i nie posiadające wystarczającej wiedzy na temat szlaków, powinny o tej porze roku unikać wycieczek w wyższe partie gór. Trzeba pamiętać, że na szlakach zalega wtedy jeszcze śnieg, a miejscami są one oblodzone. Wszystko to sprawia, że wycieczka w takie góry może być bardzo niebezpieczna.

Z kolei jesień charakteryzuje się dosyć zmienną i nieprzewidywalną aurą. Nie ma pewności jak skończy się wycieczka, bowiem trudno przewidzieć jaka pogoda będzie panować w wyższych partiach gór. Z wyżej wymienionych powodów wiosną i jesienią góry są odwiedzane przez stosunkowo niewielką liczbę turystów. Są to przeważnie osoby chcące wypocząć w ciszy albo profesjonaliści uwielbiający górskie szlaki. Lato i zima to te pory roku, podczas których w górach jest najwięcej turystów.

Zima przyciąga amatorów narciarstwa, z kolei wiosna – tych chcących skorzystać z uroków górskich szlaków i zdobyć kilka szczytów.

Wpis zawdzięczamy