wypoczynek-zakopane.pl

Narty

Narty

Narty

Narty to bardzo popularny sport, uprawiany w naszym kraju przez wielu amatorów. Z tego powodu, że jest to sport zimowy, jego pasjonaci nie mają zbyt wielu możliwość jazdy na nartach. Zima co prawda trwa u nas bardzo długo, ale rzadko kiedy jest śnieg i mróz.epo-serwis.pl/serwis_opon.php Niemniej jednak co roku znajdzie się te kilka tygodni, kiedy panują dobre warunki na stokach. Ci, dla których to za mało, wyjeżdżają na narty za granicę. Bardzo dużą popularnością cieszą się alpejskie stoki, gdzie przez kilka miesięcy w roku panują warunki doskonałe do jazdy na nartach. Pozostali amatorzy białego szaleństwa wybierają polskie góry. Nasze stoki nie ustępują niczym tym alpejskim, oczywiście pod warunkiem, że jest odpowiednia pogoda.

Narty

Śnieg i mróz to podstawa, aby jazda na nartach w ogóle była możliwa. Jednak bez śniegu można sobie poradzić. Na coraz większej liczbie stoków działają armatki śniegowe, więc jeśli tylko panuje odpowiednio niska temperatura, można z nich korzystać, nawet gdy śnieg nie spadł. Jest wiele górskich miejscowości, w których można doskonale wypocząć i pojeździć na nartach.

Wiele z nich oferuje po kilka wyciągów narciarskich. Poza tym do dyspozycji jest bogata baza noclegowa i gastronomiczna. W polskich górach można zatem doskonale wypocząć podczas ferii czy przerwy świątecznej – wtedy też w górach jest najwięcej ludzi. Jeśli tylko pogoda dopisuje, to można świetnie się bawić na licznych stokach narciarskich. Ośrodki narciarskie znajdują się nie tylko w najwyższych górach, choć oczywiście w Zakopanem jest ich najwięcej. Wiele mniejszych i łatwiejszych stoków znaleźć można chociażby w Beskidach, które przyciągają wielu amatorów narciarstwa, na stałe mieszkających na Śląsku czy w Krakowie.

Wpis zawdzięczamy sprawdź ofertę na stronie internetowej