wypoczynek-zakopane.pl

Wyjazd na swieta

Wyjazd na swieta

Święta Bożego Narodzenia, a także okres tuż po nich, aż do Sylwestra, to czas, który wielu ludzi wybiera na wyjazd. O tej porze roku dużą popularnością cieszą się góry. Sylwester w górach to dla wielu osób tradycja, nie wyobrażają sobie one spędzenia tego czasu inaczej. Taki wypoczynek jest doskonałą okazją do jazdy na nartach. Z tego powodu korzystają z niego nie tylko osoby, które już potrafią jeździć, ale także te zamierzające się dopiero tego nauczyć.

W górach zlokalizowanych jest wiele ośrodków narciarskich, które na przełomie każdego roku przeżywają prawdziwe oblężenie. Oczywiście jeżeli tylko pogoda na to pozwoli. Każdy wie, że zimy w Polsce są dosyć kapryśne. Jednak jeżeli tylko pojawi się śnieg, to w górach utrzymuje się on przez wiele tygodni. Niejeden Warszawiak jest zdziwiony, gdy po przyjeździe do Zakopanego okazuje się, że jest ono wprost zasypane śniegiem, podczas gdy w Warszawie nie było go od tygodni. Okres świąteczno-noworoczny to dobry czas na wypoczynek w górach i spróbowanie jakiegoś sportu zimowego.

Najbardziej popularne są oczywiście narty. Warunki do zjeżdżania są w wielu górski miejscowościach, gdzie znaleźć można liczne stoki narciarskie z odpowiednimi wyciągami. Jednak zima to doskonała pora także na łyżwy. W wielu miastach tworzone są w sezonie sztuczne lodowiska, z których korzystają zarówno dzieci jak i dorośli. Bardziej doświadczeni turyści nie rezygnują z zimowych wypraw w góry. Trzeba tylko pamiętać, że o tej porze roku są one wyjątkowo niebezpieczne i jeżeli ktoś nie ma doświadczenia w tego typu wyprawach, powinien zrezygnować z wypraw górskimi szlakami.

Dla takich osób dobrym rozwiązaniem jest spacer którąkolwiek z tatrzańskich dolin. Tam też znaleźć można odpowiednie dla turystów szlaki, które nie są tak niebezpieczne jak te prowadzące w wysokie góry. O podstawowych zasadach bezpieczeństwa trzeba jednak pamiętać, nawet podczas wycieczek dolinami. Jak widać na powyższych przykładach zimą w górach nie sposób się nudzić. Można bardzo miło i atrakcyjnie spędzić czas w gronie rodziny i przyjaciół.

Wpis zawdzięczamy